اختصاص 2 میلیارد تومان به دریاچه‌های استان فارس - جغرافیا توسعه پایدار زندگی بهتر

جغرافیا توسعه پایدار زندگی بهتر

کاری از دانشجویان ارشد برنامه ریزی آمایش سرزمین

اختصاص 2 میلیارد تومان به دریاچه‌های استان فارس

ت محیط‌ زیست از اختصاص 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار به دریاچه‌های خشکیده استان فارس خبر داد.

 به گزارش کازرون نما، احمدعلی کیخا امروز (شنبه) در کازرون اظهار کرد: در سال جاری برای دریاچه هامون 5 میلیارد تومان و دریاچه‌های خشکیده استان فارس 2 میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار اختصاص‌یافته که امیدواریم در سال آینده این رقم افزایش یابد.

وی گفت: امروزه رویکرد دولت تدبیر و امید و توجه آن به مسائل محیط‌ زیست و جهت‌گیری‌های آن در این راستا بسیار مثبت است.

معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست متذکر شد: حفظ محیط‌ زیست فقط توسط دولت به‌تنهایی امکان‌پذیر نیست بنابراین باید در این راستا مردم و سازمان‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد پیش‌قدم باشند و به دولت یاری رسانند.

کیخا ادامه داد: هر جای این مملکت کهن که پا بگذاریم سرشار از ثروت خدادادی است که به خاطر افراط‌ و تفریط نتوانستیم از آن به‌خوبی در راستای اشتغال و تولید استفاده کنیم.

وی گفت: در حوزه حفاظت از تالاب‌ها دولت به‌صورت ویژه اعتبار گذاشته و در حال تدوین برنامه عملی توسط خود مردم هستیم.

معاون طبیعی سازمان حفاظت محیط‌ زیست از بی‌توجهی برخی فرمانداران و شهرداران که نسبت به حفظ تالاب‌ها بی‌تفاوت بوده‌اند انتقاد کرد و افزود: چنانچه فرمانداران و شهرداران با حساسیت کامل و با اراده و عزمی راسخ نشست‌های تالابی برگزار و موضوع را دنبال می‌کردند شاید وضعیت ما در این عرصه این‌طور نبود.

کیخا با بیان اینکه برخی بزرگان برنامه‌ریز، توسعه را فقط از منظر خودشان می‌بینند و تدوین می‌کنند، متذکر شد: در برخی نقاط راه را از جنگل عبور دادند به‌ دلیل اینکه منظم‌تر باشد و دیگر به فکر بهبود شرایط آینده مردم نبوده‌اند.

وی بیان کرد: فرزندان ما از جاده‌های بزرگ و ساختمان‌های چندطبقه شهر لذت نمی‌برند بنابراین باید از محیط طبیعی و آثار زیست‌محیطی حفاظت و حراست کنیم و به دست آیندگان برسانیم.

این مسئول در پایان از اقدامات خوب فرماندار، دادستان و رئیس محیط‌ زیست شهرستان کازرون در پلمب 210 چاه غیرمجاز در مجاورت تالاب پریشان تقدیر کرد.

نظرات (0)
نظرات شما
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل : (پنهان می ماند)
وب/وبلاگ :