آتش سوزی ارتفاعات تنگه چوگان کازرون مهار شد/آتش سوزی به نقش برجسته های تنگ چوگان آسیب نرساند - جغرافیا توسعه پایدار زندگی بهتر

جغرافیا توسعه پایدار زندگی بهتر

کاری از دانشجویان ارشد برنامه ریزی آمایش سرزمین

آتش سوزی ارتفاعات تنگه چوگان کازرون مهار شد/آتش سوزی به نقش برجسته های تنگ چوگان آسیب نرساند

جهانزیر والی
آتش سوزی منابع جنگلی و مرتعی مشرف به تنگه چوگان و نقش برجسته های تاریخی شهرستان کازرون با کمک سریع و بموقع نیروهای مردمی مهار شد.

به گزارش کازرون نما، رییس اداره منابع طبیعی شهرستان کازرون شامگاه جمعه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این آتش سوزی که به مدت یک ساعت به طول انجامید، به سه هکتار از منابع مرتعی ارتفاعات مشرف بر تنگه چوگان و نقش برجسته های تاریخی این منطقه خسارت وارد کرد.
جهانزیر والی افزود: عامل آتش سوزی که انسانی و عمدی بود با کمک نیروهای مردمی شناسایی و بوسیله نیروهای انتظامی شهرستان دستگیر و بازداشت شد.
وی با بیان اینکه فرد دستگیر شده در بازجویی های اولیه به اتش سوزی یاد شده اعتراف کرده اظهار داشت :ولی هنوز فرد مذکور علت آتش سوزی را بیان نکرده و پرونده نامبرده در دست بررسی است .

به گزارش کازرون‌نما محمدرضا معینی نیز در گفتگویی با واحد مرکزی خبر گفت: آتش سوزی دیشب در ارتفاعات تنگ چوگان به نقش برجسته های این اثر تاریخی آسیبی وارد نکرده است .
مسئول میراث فرهنگی شهرستان کازرون با بیان این که آتش سوزی با نقوش برجسته تنگ چوگان فاصله داشته است، افزود: با بررسی‌های کارشناسان مشخص شد، این آتش سوزی هیچ آسیبی به بنای تاریخی، نقوش سنگی تنگ چوگان و شهر بیشاپور وارد نکرده است.

نظرات (0)
نظرات شما
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل : (پنهان می ماند)
وب/وبلاگ :